Uwaga! Materiały archiwalne, dotyczą SalsaFestival 2010!


Aby przejść do aktualnej wersji strony, kliknij tutaj!

DJ El Malo

DJ El Malo

Stefano Amato, alias DJ El Malo, urodził się w Zurychu w 1975 roku. Już jako dziecko, oprócz piłki nożnej, zaraził się wielką pasją do muzyki. Po pouczającej wycieczce po Kubie był już pewien: jego kariera jako DJ-a będzie związana z salsą. Dzięki wcześniejszym doświadczeniom jako DJ House'owy nabył niezbędnego wyczucia rytmu, z podróży Hip-Hopowych i R&B uzyskał świetną technikę miksowania, ale to fascynacji latynoskim stylem życia zawdzięcza swą wiarę w muzykę.

W ciągu mniej niż pięciu lat stał się jednym z najlepszych i najbardziej znanych DJ-ów salsowych na świecie, na co dowodem są liczne zaproszenia na najważniejsze międzynarodowe kongresy. Stefano Amato był wiele razy nagradzany za swoją pracę w świecie muzyki latynoskiej, jak na przykład podczas West Coast Salsa Congress w Los Angeles w 2005. Żyje i przekazuje erę Fanii jak nikt inny. DJ El Malo opracował już dwie świetne składanki salsowe pod nazwą "Latin Touch".

DJ Sezar

DJ Sezar

DJ Sezar rozpoczął karierę DJską w wieku 16 lat. Zaczął od grania hip-hopu i R'n'B, potem zafascynował go trance, house i muzyka klubowa, następnie jazz house i Latin house, by w końcu w roku 2003 poznać salsę.

Salsa stopniowo stała się uzależnieniem i całkowicie odmieniła jego życie. Nauczył się tańczyć, grać na kongach i bongosach, pomieszkiwał w Nowym Yorku, wziął udział w większości europejskich i amerykańskich festiwali salsy i wszędzie, gdzie był, szukał nowych nagrań.

Na socialach i festiwalach salsy w Norwegiii i Szwecji gra od 5 lat, ale za granicą po raz pierwszy wystąpił dopiero w roku 2009. Od tego momentu jego kariera zaczęła nabierać rozpędu. To, co niegdyś było tylko przyjemnym hobby, zaczyna coraz bardziej odciągać go od pracy w jego własnej firmie budowlanej i stawać się pełnoetatowym zajęciem.

Sezar gra głównie mambo, ale od czasu do czasu zaskakuje tancerzy muzycznymi niespodziankami. Jego zróżnicowane sety sprawią, że będziecie tańczyć aż do rana. Każde wydarzenie, na którym gra, jest niepowtarzalne, co sprawia, że jest on coraz bardziej pożadamym gościem na salsowych parkietach.

Sławek 'Mala Suerte' Leszczyński

DJ Mala Suerte

Od początku swojej przygody z salsą który datuje się na koniec 2002 roku kolekcjonował utwory salsowe, które jego zdaniem były najprzyjemniejsze do tańczenia. Z upływem lat jego kolekcja stawała się coraz pokaźniejsza, ale wykorzystywał ją tylko dla własnej przyjemności. Wszystko zmieniło się gdy na początku 2006 został poproszony o dbanie o muzykę podczas jednorazowej imprezy salsowej, niechętnie się zgodził. Od tego momentu zaczął poświęcać coraz więcej czasu na zbieranie i poszukiwanie nowej muzyki oraz przesiewanie swojej kolekcji w poszukiwaniu najlepszych utworów. Tę pochłaniającą setki godzin czynność w pewnym stopniu ułatwiała mu wyjątkowa pamięć do chwytliwych kawałków oraz nazw artystów i zespołów salsowych.

Dzięki swojemu doświadczeniu nałogowego bywalca salsowych imprez i tancerza stara się grać muzykę, która jest jednocześnie bardzo taneczna oraz nieosłuchana przez tancerzy. Specjalizuje się w energetycznej portorykańskiej i nowojorskiej salsie, zwłaszcza tej powstałej w złotych latach muzyki salsowej czyli latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Nie ignoruje jednak nowych i świeżych zespołów salsowych które pojawiły się w ostatnich paru latach.

Jego gust muzyczny oraz wiedza na temat muzyki salsowej cały czas ewoluuje. Początkowo kolekcjonował głownie albumy szeroko znanych artystów muzyki latynoskiej takich jak: Ray Barretto, Willie Rosario, Tito Puente, Ismael Rivera, Bobby Valentin, Cheo Feliciano. Następnie rozszerzył swoje muzyczne horyzonty o artystów mniej znanych szerokiemu gronu tancerzy takich jak: Impacto Crea, Johnny Zamot, Chivirico Davila, Federico, Alfredo Linares. W chwili obecnej posiada w swej kolekcji także albumy setek zespołow grających salsę vieja znanych tylko garstce pasjonatów i kolekcjonerów tej muzyki na świecie.

DJ Viejoteca Chango

DJ Viejoteca Chango

Znany wcześniej jako Dj Canario – jest kolekcjonerem oraz miłośnikiem muzyki afro-karaibskiej. By jednym z pierwszych dj-ów w Polsce grających przede wszystkim salsa clasica (salsa vieja).

Jest pierwszym i na razie jedynym polskim dj-em, który grał podczas największej imprezy salsowej na świecie - Feria de Cali w 2008 w Kolumbii. Jako pierwszy polski Dj zaprezentował się także podczas XVII spotkania melomanów i kolekcjonerów salsy (XVII Encuentro de Melomanos y Coleccionistas) podczas Feria de Cali.

Obecnie stały DJ w jednej z najlepszych stacji radiowych w internecie - www.golpeybembe.com nadajacych z Bogoty w Kolumbii.

Współpracował także z programem Fusion Latina – Salsa Magistral, prowadzonym przez jego kolegę Mauricio Diaz w radiu kolumbijskim Javeriana Estereo, nadającym z miasta Cali – Kolumbia.

Viejoteca Chango grał na pierwszym kongresie salsy w Polsce – Carnaval de Salsa w Tychach w 2002 roku oraz jego trzeciej edycji w 2004 roku, a także podczas pierwszej edycji Crystal Salsa Party w Wieliczce i II Mambo Festiwal w Warszawie.

Prowadzi stronę internetową www.viejoteca.net (po hiszpańsku), na której można znaleźć wiele ciekawych informacji na temat salsa dura, a także posłuchać radia Golpe & Bembe. Co czwartek można posłuchać jego audycji na stronie - www.golpeybembe.com - od 10:00 p.m. do 12:00 p.m.

DJ TRESORman

DJ Tresorman

Urodzony w małym podwarszawskim miasteczku. Początkowo fascynowała go głównie muzyka elektroniczna z przełomu lat 80 i 90. Stawiając pierwsze kroki jako DJ miksował muzykę między innymi takich wykonawców jak: Depeche Mode, Yazoo, Pet Shop Boys, Erasure, New Order, Ultravox, OMD. W szkole średniej wraz z kolegami był pomysłodawcą oraz współorganizatorem imprezy w klimatach rave, techno i house w klubie Firana Cabana. Swojego nicka - DJ TRESORman zawdzięcza pokaźnej kolekcji płyt z muzyką electro, techno, minimal oraz house wydanych przez wytrawną berlińską wytwórnię TRESOR.

Swoją przygodę z salsą rozpoczął w pierwszej połowie roku 2005 na kursach tańca u Arka Domagały, by później kontynuować intensywną edukację taneczną w warszawskiej szkole salsy - Salsa Factory. Od roku 2005 zmieniły się również zainteresowania muzyczne Artura i w kolekcji zaczęły pojawiać się albumy z muzyką latynoamerykańską.

Obecnie DJ TRESORman współpracuje z Salsa Factory, Torres Salsa Group, eSalsa.net oraz Salsa Libre wspierając muzycznie stołeczne imprezy w klimatach Latino. Jego sety DJ-skie charakteryzuje znakomita technika miksowania, wyczucie klimatu na parkiecie, doskonały kontakt z publicznością oraz żywiołowość. Nie znosi muzycznej monotonii i lubi zaskakiwać, a grono jego stałych "pacjentów" stale się powiększa.

DJ HabanAudio

DJ HabanAudio

Michał Lewandowski jest promotorem muzyki i tańców kubańskich w Polsce oraz Europie. Na jego autorskim blogu "HabanAudio" można znaleźć nowinki ze świata muzyki kubańskiej. Jako *DJ HabanAudio* jest jednym z niewielu polskich DJ-ów grających w większości timbę. Grał podczas imprezy Rueda Rekord 2009, Timbailando 2009 z Israelem Gutierrezem oraz Cubaires 2010 w Stuttgarcie. Można go było również usłyszeć we wrocławskich Antidotum, Tawernie oraz 9 Brama oraz warszawskich klubach: SOTANO, TIFFANY'S oraz LA PLAYA, a także ostatnimi czasy na imprezach organizowanych przez TIMBAILA dla szkoły SALSA LIBRE.

DJ Mateusz Pióro

 

DJ Marash

DJ Marash

Marek (Marash, Marek 45˚) Rewicki swoją przygodę z muzyką i tańcem rozpoczął już w drugiej klasie szkoły podstawowej. Pierwsze kroki jiva, samby, walca czy też tanga stawiał w klubie Tańca Towarzyskiego "Akcent", po około 7 latach przeszedł do Klubu Tańca "Syrena". Po 9 latach ciężkich treningów musiał zrezygnować z powodu kontuzji. Paroletnia przerwa ponownie zachęciła Marasha aby wrócił do swojej życiowej pasji. Zaczął trenować w Szkole Tańca "Riviera". Tam rozbudził swoje sceniczne ambicje, występując w kilku pokazach. W Sierpniu 2007 roku zapisał się na kurs salsy do Montuno Ayé, gdzie uczył się pod okiem Oli Leszczewicz, Kasi Lorkowskiej i Gosi Poręby. Niedługo później rozpoczął naukę Kizomby, jest jednym z pierwszych tancerzy tego tańca w Polsce. Swoją technikę i styl doskonalił m.in. u: Oli Leszczewicz, Kwendy Lima, Iris de Brito, Pauli Loureiro i Ricardo Sousa (Afrolatin Connection), Ze Barbosy, Avelino Chantre, Helio Santos i mestre europejskiej kizomby - Petchu.

Brał udział w wielu warsztatach tanecznych (festiwal tańców afrykańskich - Africa Dancar, międzynarodowy warszawski festiwal salsy).

W 2008 roku został zaproszony do współpracy przez Montuno Ayé, gdzie prowadzi zajęcia kizomby i tańców afrykańskich. Słynie z perfekcyjnej techniki prowadzenia i kreatywności, zarówno w spontanicznym tańcu na imprezie, jak podczas prowadzonych zajęć. W raz z prowadzeniem zajęć zaczął Dj'ować na rodzimych imprezach i practisach Kizombowych w Klubie studenckim Alfa, czy też na cyklicznej imprezie Afrodyzjak w Studiu Tańca Salsa Libre

DJ Crashu

DJ Crashu

Crashu - to producent i dj. Jego pierwsze kompozycje w klimatach goa-trance trafiły na antenę "starej" Radiostacji, oraz były publikowane na CD w czasopismach o muzyce klubowej. Jest współautorem jednej z pierwszych polskich kompilacji z muzyką drum and bass. Od 2002 r, zaczął grać w łodzkich klubach, często wplatając w sety swoje kompozycje.

Nowa pasja - taniec, zaprowadziła go do szkoły salsy i kizomby Montuno Ayé, tam też zetknął się z rytmami latynoskimi i afro. Zainspirowany imprezami w Lizbonie sam zaczał miksować kizombę wplatając w sety własne remixy. Grał na imprezach w Montuno Ayé, Salsa Libre, 1st Warsaw Kizomba Festival, a ostatnio można było go usłyszeć w Radiu Kampus w audycji "Mix Tygodnia".